Grand Vital – zdravé granule pro labradorské, zlaté a všechny další retrívry

  Víte, že labradorský retrívr, zkráceně labrador, je společně se zlatým retrívrem vítězem pomyslného žebříčku popularity u nás?

  Retrívři jsou prostě naši nejoblíbenější psí miláčkové. Není divu, jsou to chytří, inteligentní psi, výborně se učí, jsou dobře ovladatelní, milují pohyb, mají skvělou povahu a zbožňují děti a své rodiny.

  Mezi retrívry řadíme také retrívry s hladkou srstí, anglicky Flat Coated Retriever, nebo i kudrnaté retrívry, anglicky Curly Coated Retriever. Všichni mají jedno společné, mohutnou stavbu těla , velkou chuť k jídlu, sklon k nadváze a vysoké riziko kloubních problémů. Nejde jen o dysplazie kyčelních a loketních kloubů, jde také o záněty v dalších kloubech a kloubních spojeních, které přerůstají v poškození chrupavčitých kloubních pouzder.

  Kloubní problémyretrívrů

  Co se s tím dá dělat? Základem úspěchu je vybrat si štěně z kvalitního chovu, kde chovatel zařazuje do chovu jen zdravé jedince. Jakmile máte štěně doma, je jeho další zdravý vývoj ve Vašich rukách.

  Zásadní je volba správného krmiva, a to hned od začátku. Jak ale vybrat to správné krmivo, když nabídka je tak široká?

  golden-retriever-11Jak vybrat správné granule pro štěně labradora nebo zlatého retrívra?

  Je to jednoduché. Hledejte granule, které obsahují dostatečné množství kloubní výživy. Hlavní složky kloubní výživy jsou chondroitin a glukosamin, které mají za úkol chránit chrupavky před záněty, nadměrným opotřebením a poškozením kloubních pouzder.  Jsou drahé, a proto je budete ve většině krmiv hledat marně! Tato informace není ani mezi odbornou chovatelskou veřejností obecně známá!

  Předcházení kloubním problémům retrívrů správnou výživou štěňat i dospělých psů

  Granule Grand Vital Maxi Junior jsou špičkové granule pro štěňata velkých plemen a jsou vhodné pro všechny druhů retrívrů. Obsahují odpovídající podíl chondroitinu a glukosaminu ve vyváženém poměru. Tím je zajištěna stálá a dostatečná dodávka kloubní výživy v každé denní dávce krmiva. Společně s kvalitními proteiny, které pocházejí z 80% masových zdrojů, dostávají štěňata retrívrů všechny potřebné složky výživy v nejvhodnějším poměru. To zajišťuje rovnoměrný růst štěňat s podporou zdravého vývoje všech kloubů a kloubních spojení.

  V 18 měsících retrívři přecházejí na krmivo pro dospělé psy velkých plemen Grand Vital Maxi Adult. Granule obsahují dostatek chondroitinu a glukosaminu pro zajištění skvělé pohyblivosti dospělých retrívrů.

  Nadváha retrívrů je způsobená překrmováním a nedostatkem pohybu

  Retrívři jsou opravdu velcí jedlíci. Lidově řečeno „sežerou, na co přijdou“. V případě granulí je na majiteli psa, aby psovi podával takové, které obsahují glukosamin a chondroitin pro ochranu a výživu kloubů. Krmit štěně labradora, nebo jiného retrívra granulemi bez kloubní výživy, nelze označit za chytrý postup. Úspory při nákupu nesprávných granulí se velmi prodraží návštěvami u veterinářů, nákupem drahých tabletek s kloubní výživou a to nemluvíme o utrpení zvířete a časových ztrátách při vysedávání v ordinacích.

  Upozornění: vysoká cena granulí není vůbec zárukou, že krmivo obsahuje kloubní výživu. Například většina dovážených kanadských a amerických granulí, anitěch v nejvyšší cenové kategorii žádnou kloubní výživu neobsahuje.

  Kvalitní granule s kloubní výživou jsou předpokladem zdravého vývoje kloubů a vyrovnaného růstu štěňat velkých plemen. Zajistěte svému retrívrovi radost z pohybu a Vám radost z Vašeho psa po mnoho dlouhých let. Krmte správně!