Chovám malé knírače pepř a sůl

  Vždy jsem je krmila špičkovými krmivy ( podle inzerce výrobců), protože barva pepř a sůl bývá hodně citlivá na kvalitu a obsah živin v krmivu. Problém jsem neměla, až do loňského roku.

   

  V roce 2012 jsem si nechala z vrhu pokračovatelku chovu, měla krásnou barvu a výbornou kondici. Na celostátní speciální výstavě kníračů na podzim 2012 získala velmi nadějnou 1, BIS štěně výstavy ( 8 štěňat v konkurenci v této soutěži, různých velikostí a barev). Problém u ní začal po první úpravě srsti, kdy jsem ji připravovala na výstavní kariéru od začátku roku 2013. Zaplatila jsem za výstavy hodně peněz… Bohužel.

  Fenka mi začala dorůstat do nové srsti v čokoládové barvě s černými a hnědými chlupy, žádné „solení“. Navíc byla srst matná, mastná, podsadu měla slámově zbarvenou. Po další úpravě se srst zhoršila, tvrdé chlupy začaly v délce cca 1,5 cm vypadávat v kruhových skvrnách. Absolvovala jsem všechna možná zdravotní vyšetření, která se dělají, včetně seškrabů kůže atd. Podle toho byla fena v pořádku. Podle rozhovorů s ostatními chovateli, kteří měli stejný nebo podobný problém se srstí a nejen u “ pepřáků“, to chtělo změnu krmiva. Moje Ústřední poradkyně chovu mi doporučila vyzkoušet krmivo Grand Vital, tehdy novinku na našem trhu. Ona sama to také zkoušela.

  Ještě musím dodat, že mi na původním krmení fena nehárala ani v půl roce, ani v roce. Ale fyzicky byla v pořádku. Nejen, že se fena po změně krmení po necelých dvou měsících rozhárala (ve 14 měsících), ale změnila se i struktura srsti. S barvou se to zlepšilo až nyní při další úpravě srsti, kdy zarůstá do pěkného “ stříbrného“ zabarvení. Z té barvy jsem úplně v euforii. Konečně mohu fenu přihlásit na výstavy. Nyní přecházím v krmení na Grand Vital i s mladým 7 měsíčním psíkem. S tímto krmením jsem velmi spokojená, psi ho dobře snášejí, když měníte značku. Srst je taková, jaká má být. Psi vypadají zdravě, spokojeně, jsou dobře osvalení (teď mluvím i za ty, které jsem viděla a vím, že jsou na Grand Vitalu). Jsem s krmením spokojená, i moje fena a mladíkovi také mooooc chutná!

  Jaroslava Drožová,
  CHS malých kníračů Drofa, Praha

  knirac pepr a sul 1 knirac pepr a sul 2 knirac pepr a sul 3